Pimapen

            İlk olarak 1930’lu yıllarda kullanılmaya başlanmış ve günümüzde ahşap doğramanın yerini alarak en çok kullanılan polimer ürünü olarak zirveye yerleşmiş olan Pimapen; diğer malzemelerle kıyaslandığında daha sağlıklı olması, ahşap kadar bakıma ihtiyaç duymaması ve özellikle hava akışını keserek ısı yalıtımı sağlaması gibi avantajları nedeniyle çeşitli alanlarda kullanılmakta ve insanlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

 PİMAPEN HANGİ ALANLARDA KULLANILIR?

            Pimapen ürünleri çeşitlilik göstermekle beraber özellikle iyi ısı yalıtımı sağlayan bir madde olmasından dolayı genellikle pencere profillerinin yapımında tercih edilmektedir. Pencere profillerinde kullanılmasının yanı sıra su boruları, çatı kaplama, panjur veya kapı yapımında da sıklıkla kullanılmaktadır.

 PİMAPEN’İN AVANTAJLARI NELERDİR?

            Pimapenin başlıca avantajı oldukça dayanıklı bir malzeme olmasıdır. Bakımı da oldukça kolay yapılabilen Pimapen bütçeyle dost ve uzun ömürlüdür. İçerisinde klor atomu bulunmasından dolayı ateşe karşı oldukça dayanıklıdır. Ömürlerini doldurdukları zaman geri dönüşüm ile tekrar kullanılabilen Pimapenin doğal çevreye verdiği zararlar da diğer malzemeler ile kıyaslandığı zaman oldukça azdır. Tüm bu avantajlarının yanı sıra evlerin pencere ve kapı bölümlerinde tercih edildiği zaman hava akışını önlemesi sebebiyle iyi bir ısı yalıtımı sağlamaktadır.

 PİMAPEN’İN UZUN ÖMÜRLÜ OLMASI İÇİN YAPILMASI GEREKENLER NELERDİR?

            Ustalıkla üretilmiş Pimapen pencerenin öncelikle montajının doğru bir şekilde yapılması gerekir. Montajından sonra ömrünün uzun olmasını sağlayan bir diğer önemli faktör ise bakımı ve temizliğidir. Pimapenin temizliğinin ve bakımının profesyonel bir şekilde doğru olarak yapılması kullanım ömrünü daha da uzatacaktır. Pencerelerin açma kapama işlevini yerine getiren aksamların en az yılda bir kez yağlanması ve hava değişiminden dolayı Pimapenin contasında oluşan ıslaklığında giderilmesi gerekmektedir. Tüm bu Pimapen bakımlarının uzman servis tarafından profesyonel bir şekilde yapılması pimapenin uzun ömürlü ve sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website