Jakuzi Nedir?

            Jakuzi, banyo küvetlerinden biraz daha farklı olarak tasarlanmış, daha geniş kapsamlı ve sağlık açısından faydaları bulunan, içinde bulunan suyu döndürerek, vücuda masaj yapan banyo küvetleridir. Jakuzilerin, kaslarda oluşan gerilmeleri ve ağrıları dindiren, bedeni dinlendirip rahatlık veren bir etkisi vardır. Modern dairelerde, lüks otellerde jakuzileri görebilirsiniz. Çift kişilik ve tek kişilik jakuziler bulunmaktadır.

 Jakuzi Nasıl Kullanılır?

            Jakuzi çalıştırılmaya başlamadan önce, içerisine sıcak su doldurulur. Doldurulan sıcak su emiş motorunu biraz geçmelidir. Yeteri kadar su doldurulmalı ki, motor çalışsın. Jakuzi çalıştırıldıktan sonra, jetlerden çıkan basınçlı su ve hava kabarcıkları, jetlerin önünde oturan kişinin vücuduna değerek masaj etkisi yapmaktadır. Sıcak ve basınçlı su, kasların gevşemesine ve yumuşamasına yol açacaktır. Jakuziye oturan kişi, jetleri kendisinin yönüne göre ayarlamalıdır. Jakuzilerin içinde basıncı ayarlayan mekanizma bulunmaktadır.

 Jakuzi Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

            Jakuzi kullanıldıktan sonra, içerisindeki su boşaltılmalı, tekrar doldurulup boş çalıştırılmalı ki, temizliği sağlanmış olsun. Belirli zaman aralıkları ile jakuzi temizliği ve jakuzi bakımı yapmalısınız. Jakuziyi temizlemeden önce, elektrik çarpması gibi durumları önlemek için, jakuziyi kapatın. Jakuziyi çizmeyecek temizlik ürünlerini ve malzemelerini kullanmalısınız. Kimyasal ürünleri sevmeyenler için, sirke çok iyi bir parlatıcı görevi üstlenmektedir. Sirke ile jakuzinizi parlatabilirsiniz. Eğer motor parçaları ile ilgili bir sıkıntı varsa, motor gürültülü çalışıyorsa ya da temiz bakılmadığından dolayı başka bir sorun varsa firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Her türlü jakuzi problemlerinizde sizlere yardımcı olmaktayız. Tamir gerektiren bir işlem varsa jakuzi tamiri firmamız tarafından yapılmaktadır. Konusunda uzman çalışanlarımızla hizmet vermekteyiz. Jakuzi ile ilgili sorunlarda, parça gerektiren işlemlerde, jakuzi motoru tamiri dahil sıkıntılarınıza çözüm üretmekteyiz. Firmamız ile iletişime geçtiğiniz takdirde, sorunlarınızla ilgilenen ekibimiz bulunmaktadır.

            Banyonuza jakuzi montajı yaptırmak istiyorsanız, önce evinizde uygun bir yerin olası gereklidir. Daha sonra uygun olan yere göre model seçimi ve sipariş verilmelidir. Gerekli olan tesisat ve alt yapının uygunluğu kontrol edilmelidir. Montaj yapılacak yerdeki çıkıntılar varsa düzeltilmelidir. Sıcak ve soğuk su girişlerinin yeri uygun olmalıdır. Pis su giderinin yeri uygun olmalıdır. Alt yapı hazır ve uygun olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website