Cam Balkon

            Balkon kapatmak ev sahiplerinin tercih ettiği fakat kapatıldıktan sonra balkon olma özelliğinin ortadan kaldırıldığı bir yöntemdi.

            Balkonlar binaların açık alanlarıdır. Tamamen kapatılması dairenin açık alandan faydalanılmasını ortadan kaldıran bir durumdur. Ancak özellikle son zamanlarda cam balkon trendleri gerek çeşitleri gerekse estetik görüntüsüyle çok daha fazla tercih edilmektedir. Cam balkonlar, binaların açık olan alanlarının özelliğini ortadan kaldırmadan kışında rahatlıkla kullanılabilecek şık, estetik bölmeler olarak kullanılmaktadır. Cam balkonların birçok çeşitleri bulunmaktadır. Her bütçeye uygun, değişik model ve görünürde çeşitliliğe sahiptir. Cam balkonlar estetik görüntüsünün yanı sıra balkonu korumakta, açık ve kapalı kullanımı ise iki türlü keyif yaşanmasını sağlamaktadır. Katlanabilir özelliği hem balkon hem de kapalı mekân olma özelliği sunar. Çocuklu ailelerde çocukların güvenle bırakılabileceği, sakin bir ortam tercih edildiğinde sığınak gibi kullanılabileceği, çalışma odası gibi olarak da kullanılabilecek birden fazla avantajları bir arada barındırır. Yaz mevsiminde açık havanın ferahlığı, kışın ise sıcak ve konforu ile dilediğinizde ve istediğiniz biçimde kullanabileceğiniz alan sağlar.

            Son yıllarda, sıradan balkon kapatma biçimlerini ortadan kaldıran ve günümüzde çok popüler olan dolayısıyla fazla tercih edilen pratik cam balkon kapatma yöntemleri, aynı zamanda binanızda dairelerin değerini arttırmaktadır. Sigara kullanan ailelerin, kafe ve lokantalarda ise sigara içilen alanların kapatılmasında da tercih edilen bir yöntemdir. Sürgülü çeşitlerinin yanı sıra katlanabilir dekoratif seçenekleri olan cam balkonlar konforlu bir yaşam alanı sunmaktadır. Cam balkon sistemiyle kapatılan balkonların belli zamanlarda bakıma ihtiyacı olmaktadır. Firmalar teknik servis ekipleriyle de belli zamanlarda servis hizmeti de vermektedirler. Cam balkon sistemleri son derece dayanıklı ve sağlamdırlar. Camlar kalın, soğuk ve sert hava koşullarına dayanıklı sistemlerdir. Silikonla sağlanan izolasyon, soğuk havayı geçirmediği gibi dışarıdan en ufak bir toz dahi geçirmezler.

            2000’ li yıllardan itibaren ülkemizde de yaygınlaşan cam balkon sistemleri, her geçen gün çok daha fazla tercih edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website