Alüminyum

            Alüminyum, birçok ürünün yapımında ham madde olarak kullanılan metal bir elementtir. En fazla ve en yaygın olarak, pencere ve kapı imalatlarında faydalanılır.

 Alüminyum Pencere ve Kapıların Avantajları Nelerdir?

            Alüminyum pencere ve kapılar, mevcut bina yönetmeliklerine uyan mükemmel bir ısı ve ses yalıtımı sağlar. Alüminyumda termal performansın etkinliği kereste veya pvc’den göreceli olarak daha yüksektir. Yüksek performanslı alüminyum ile imal edilen bir çerçeve, enerji verimliliği standartlarını aşabilir ve pencerelerden ısı kazanımında yüzde 60 oranında iyileşme sağlayabilir.

            Alüminyum pencereler ve kapılar korozyona dirençli özellikleriyle sağlamdır ve neredeyse bakım gerektirmez. Ayrıca sert hava şartlarına dayanıklıdır. Diğer birçok pencere ve kapının aksine, zamanla şişme, çatlama, bölünme veya yamulma olmaz ve uzun bir ürün ömrü sağlar.

            Pencere ve kapılar için diğer çerçeveleme seçenekleriyle karşılaştırıldığında, alüminyum çerçeveler önemli ölçüde daha ucuzdur. Herhangi bir ev veya ticari merkez için güçlü ve ekonomik bir çözüm sunar. Alüminyum pvc’den 3 kat, ahşaptan 4 kat daha güçlüdür. Bundan dolayı, alüminyum pencere ve kapılar, hem maliyet hem de dayanıklılık açısından verimli bir seçenektir.

            Alüminyum pencere ve kapıların, her türlü dekorasyona mükemmel uyum sağlayan geniş bir seçim yelpazesi vardır. Toz boya ile birlikte üretilirler ve bu nedenle yeniden boyamaya ihtiyaç duyulmaz. Toz boya, istenilen görünümü yaratma özgürlüğü veren dopdolu bir renk kartelasına sahiptir. Aynı zamanda benzersiz inci, metalik ve ahşap kaplamalar içerir.

 Alüminyum Geri Dönüştürülebilir Midir?

            Alüminyum, diğer metallere kıyasla en yüksek geri dönüşüm oranından birini sunar. Buna ek olarak, çevre açısından sürdürülebilir bir malzemedir. Alüminyumun geri dönüşüm süreci ilk enerjinin sadece yüzde beşini gerektirir. Bu doğal özellik, onu diğer çerçeveleme malzemelerinden ayırır ve geri dönüştürülebilir olmasını güçlendirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website